LINDY HOP VE SOLO CAZ BAŞLANGIÇ SEVİYE SINIFLAR AÇILIYOR...

LINDY HOP VE SOLO CAZ BAŞLANGIÇ SEVİYE SINIFLAR AÇILIYOR...

ETKİNLİK BİTTİ
Workshop Hakkında

 

LINDY HOP VE SOLO CAZ DERSLERİ

LINDY HOP NEDİR?
Lindy Hop 1920’li yılların sonlarında büyüklü küçüklü caz orkestralarının popülerleşmesi ve caz müziğin “Altın Çağı”nın başlamasıyla beraber; o dönem popüler olan ve çoğu Afro-Amerikan topluluklarda geliştirilen bir dizi dansın birleşmesiyle ortaya çıktı.
 

Harlem, New York’ta 1920’lerin sonlarından itibaren gelişen bu dans, 2. Dünya Savaşı’nın sonlarında popülerliğini yitirdi. 1980’lerde Avrupalı dansçıların eski lindy hopperları bulması ve bu dansı tekrar canlandırmasıyla yeniden Lindy Hop çılgınlığı tüm dünyayı sardı.
* Lindy Hop partnerli bir danstır.

 

SOLO CAZ NEDİR?
Afro-Amerikan kökenli Solo Caz; müzikalite, ritm ve doğaçlamaya dayalı, Swing dans ailesinin bireysel ya da grup halinde yapılan bir üyesidir.

Solo Caz’ı benzersiz yapan; müziği ve ritmi her dansçının kendi anlayışıyla yorumlaması, dansa kendi özgünlüğünü ve bireyselliğini katmasıdır. Büyüleyici yanı ise dansçı ve müzik arasında her defasında oluşan diyalogta.

 

DERSLER HAKKINDA GENEL BİLGİLER
Lindy Hop ve Solo Caz başlangıç seviyesinde toplam 3 kur bulunmakta. 1 kur 6 hafta sürmekte, dersler haftada 1 gün 1 saat yapılmaktadır.

6 haftanın (1 kur) ücreti 1000 TL’dir. Lise veya üniversite lisans öğrencileri* için ücretimiz 850 TL'dir.

Pratik gün ve saatimiz ise Pazar 20.00-21.00. Pratik saati; kaçırdığınız haftaları telafi etmek ve oturtamadığınız hareketleri çalışmak için ayrılan bir saattir. 

*25 yaş ve altında olan, açık öğretimde okumayan, lise ya da üniversitenin lisans bölümünde okuyan kişiler öğrenci olarak kabul edilir. Öğrencilerden öğrenci kartlarını ya da belgelerini ibraz etmelerini rica ediyoruz. 25 yaşın üstündeki kişiler öğrenci olsalar dahi öğrenci indiriminden faydalanamazlar.     

Stüdyo Adres:
UrlaDam
Camiatik mh. Mimoza sk. No: 13/A, 35430 Urla/İzmir

Eğitmenler:
Swingin’ Urla Eğitmenleri
Ege Arat&Halil Karacadağ

Kayıt ve bilgi için aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Telefon: 05372751071
Mail: swinginurla@gmail.com

  • Salonlara yiyecek ve içecek ile girilmesi yasaktır.
Paylaş
WORKSHOP SAHİBİ
SWINGIN’ URLA

2022 yılında İstanbul’dan Urla’ya taşınan Ege Arat ve Halil Karacadağ, İstanbul’da başladıkları Lindy Hop macerasını İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerin yanı sıra yurtdışında katıldıkları festivaller ve atölyeler ile geliştirmiş Lindy Hop aşığı iki dansçı. 2023’ün Ocak ayında Urla’da kurdukları Swingin’ Urla çatısı altında, Urla’da yaşayan dans severlere Lindy Hop ve Solo Caz dersleri veriyor ve farklı mekanlarda düzenledikleri Swing dans partileri ile caza ve dansa doyacağınız alternatif bir eğlence sunuyorlar.

DİĞER WORKSHOPLAR