Elektronik Müzik Tarihi ve Müzik Prodüksiyonu

Elektronik Müzik Tarihi ve Müzik Prodüksiyonu

400 ₺
KATIL
Workshop Hakkında

 

 

Elektronik Müzik Tarihi ve Müzik Prodüksiyonu

Elektronik müzik sadece dans müziği değildir!

Çağdaş sanatlar kategorisi altında inceleyeceğimiz elektronik müziğin tarihini ve gelişimini göreceğimiz bu workshop' ta,  aynı zamanda, ev ortamında bilgisayar tabanlı müzik yapımı, beste ve kompozisyonların bilgisayara aktarılması, işlenmesi ve sonuçlandırılması, elektronik müziğin çeşitlerine göre kompozisyon yapıları, günce bilgisayar programlarının  kullanımının öğretilmesi amaçlanmaktadır.

Alt konu başlıkları:

* Elektronik müzik tarihi
* Home studio kurulumunda dikkat edilmesi gerekenler
* Sample yaratımı (sampling)
* Ses başkalaştırma teknikleri (re-sampling,modulation)
* Kompozisyonun hazırlanması
* Ableton live software müzik programına giriş
* Dinamik işlemciler
* Audio Fx ve Eq kullanımı
* Enstrüman kaydı
* Audio işlemleme
*Synthesizer kullanımı

NOTLAR:

Teknik ekipman: Workshop icin gerekli ekipmanlar: Ses sistemi, projeksiyon ve perdesidir. Diğer ekipmanlar organizasyon sahibi tarafından getirilecektir.

🗓29 Haziran Cumartesi

🕗 16.00 - 19.00

📌URLADAM - Metin Erksan Salonu

Bilet ücret iadesi yapılamamaktadır.
Etkinliğine evcil dostlarınızı getirmemenizi rica ederiz.
Etkinlik saatinde katılım sağlanamadığı takdirde giriş kabul edilmemektedir ve ücret iadesi yapılmamaktadır.
Salonlara yiyecek ve içecek ile girilmesi yasaktır.

Paylaş
WORKSHOP SAHİBİ
Erdem Tunalı

ERDEM TUNALI Müzik prodüktörü, besteci ve ses mühendisi Erdem Tunalı Galatasaray Itm’de ‘City and Guilt’ ses mühendisliği eğitimi aldı ve ardından Hollanda Kraliyet Konservatuarı’nda (Sonology) elektronik müzik kompozisyonu okudu. 2006’da ‘Post’ adında live elektronik müzik grubu kurdu ve ‘Su yolunu Bulur’ (2009) ‘Anti-Meta’(2010) ‘Organic Hologram’(2012) adlarında’ üç albüm yayınladı. Sanatçı 2007’de Uluslararası Troya Festivali’ne,
2011 yılında ise Elgiz Modern sanatlar müzesinde ses enstalasyonlarıyla sergilere katıldı. 2015 yılında Subgreen adında ambient, experimental electronic, tarzlarında 13 parçalık ‘Inner Mirror’ adında bir albüm yayınladı. 2016 yılında yönetmenliğini Emin Fırat Övür’ün yaptığı ‘Anadolu Masalları’nın film müziklerini yazdı. Bunun yanında yönetmenliğini Can Fakıoğlu’nun yaptığı ‘Aklımın Odaları’ ve ‘Toto’ kısa filmlerinin ve yönetmenliğini Derya Efe Uluca’nın yaptığı ‘Boş Şehir’ adli oyunun tiyatro müziklerini yazan Tunalı 2017 yılında Allen Hulsey ile beraber Monality adli live electronic müzik grubunu kurdu ve 4 Ep yayınladı. Dünya çapında başarıya ulaşan, Fusion Fest, İbiza, Mykonos, Sonar Fest, Almanya, Hollanda, Meksika Tulum, Beyrut, İsrail, gibi önemli yerlerde konserler veren grup ile 3 yılda 300’den fazla konser verdi. 2020 yılında solo projelerine odaklanan Erdem Tunalı aynı yılın ocak ayında ilk maxi single'i 'Pathwalker'i Noiseist etiketiyle dijital olarak yayınladı. Sanatçı solo olarak çıkarttığı bu ilk maxi single'da Istanbul Sessions grubunun kurucusu İlhan Erşahin ile birlikte featuring yapti. Sarkinin remixlerini ise dünyaca unlu elektronik müzik grubu DOP, produktor Çağan Tunalı ve Stefan Addo paylaştı. Aynı yıl dünyanın en prestijli elektronik müziği festivallerinden biri olan ‘Sonar Festival’de ana sahnede çalan Erdem Tunalı, 2021 yılında solo olarak ikinci single'ı ‘We Were Dancing’i dijital olarak yayınladı. İkinci single’ında vokalist Ekin Özbey ve ünlü caz saksafonisti Tamer Temel ile çalışan Erdem Tunalı şarkının video klipini Özge Tunalı ile birlikte çekti. Aynı yılın haziran ayında ‘First Time I Saw You’ isimli üçüncü single'ını Noiseist Records’dan dijital olarak yayınlayan Erdem Tunalı, bu balad şarkıda yine vokalist Ekin Özbey ile çalıştı. Besteci Kasım ayında Türkiye’nin ilk Türkçe sözlü modern, elektronik müzik opereti: "Zamanın Dokusu’ ‘nu Bursa Zindankapı Müzesinin açılısında, mapping performansı ile sahneledi ve eser Bursa Müzesi tarafından müze eserlerine dahil edildi. 2022 yılının şubat ayında Subgreen olarak ikinci albümü 'Metamorphosis'i yayınladı. Albümün ilk single'i olan ve albüme ismini veren Metamorphosis'in ses etkileşimli videosu dijital sanatçı Ecem Dilan Köse tarafından yapıldı. Mart ayında Sonar Istanbul Festival'inde yine ana sahnede çalan Erdem Tunalı, temmuz ayında kendi ismiyle dördüncü single'i ''Take Me Under'' i Noiseist etiketiyle dijital olarak yayınladı. Bu şarkıda Hollandalı trompetçi Coen Hamelink ve vokalist Ekin Özbey ile çalıştı. 2022 Ağustos ayında dünyaca unlu Yerebatan Sarnıcı’nın renovasyon sonrası açılış töreninde gerçekleştirilen 'Sarnıcın Yankıları' isimli çoklu duysal deneyim ve mapping show'da ''Sirenler ve Argos Gemisi'' kompozisyonlarıyla yer aldı.  Erdem Tunalı çalışmalarına ve konserlerine devam etmektedir.

DİĞER WORKSHOPLAR