DAM'DA FELSEFE 7 / 'Epikür'ün bahçesinde Ölüme Övgü'

DAM'DA FELSEFE 7 / 'Epikür'ün bahçesinde Ölüme Övgü'

ETKİNLİK BİTTİ
Workshop Hakkında

'Epikür'ün bahçesinde Ölüme Övgü'
'Ölüm ve ölümün ötesine geçmek'

UrlaDAM çatısında altında yedincisini 01 Haziran 2024 tarihinde gerçekleştireceğimiz DAM’da Felsefe etkinliğimizin birinci bölümünde  hazcılık öğretisinin kurucusu olduğu yanılgısı ile ünlenen, kurduğu bahçesinde sonsuz haz edinimlerinin deneyimlendiğinden hareket ile bir yaşam felsefesine dönüşmüş olan Epikür'ü, yaşamını ve düşünce yapısını edinirken, kendisinin tercih ettiği hazcılık ile diğer hazcı okul ya da okullardan hangi noktalarda ayrıştığını, yüzyıllardır neden eksik, kusurlu ya da yanlış algılandığını yorumlayacak ve kurmuş olduğu bahçesinde antik bir gezintiye çıkacağız.

Etkinliğin ikinci kısmında ise yaşayan tüm canlı varlıkların mutlak sonu olarak nitelenen organik ölüm karşısında Epikür'ün düşünce yapısını, ölüm olgusuna yaklaşımını, bu yaklaşım uyarınca günümüz post modern insanının ölüm olgusu karşısında kendisini nasıl hazırlayabileceğinden hareket ile sonsuzluğun ayak ucunda sonlu bir başlangıcın arafında duracak, ölümün ötesine geçebilmeyi umut ederek düşünecek ve sorgulayacağız.

UrlaDAM çatısı altında tarihin karanlık mağaralarından, zincirlerimizden kurtulup hakikatin ışığını aramaya Aristoteles ile devam ederken, ilerleyeceğimiz süreç içerisinde Felsefe tarihini ve bugünün dünyasını şekillendiren düşünceleri ve düşünürleri inceleyeceğiz. Kendi zihinlerimizin ve düşüncelerimizin nerede ve nasıl doğduklarını göreceğiz. Nerden geldiğimizi öğrenip nereye gideceğimize kendimiz karar vereceğiz elbette.

🗓 01 HAZİRAN CUMARTESİ
🕗 20.00 
📌URLADAM Metin Erksan Salonu
Katılım ücreti: 300,00 TL
Öğrenci katılım ücreti: 200,00 TL (KAPIDAN ÖDEME)
Etkinlik öncesinde kapıdan ödeme yapılabilir.
Bilgi için: 0232 434 0 555 

  • Bilet ücret iadesi yapılamamaktadır.
  • Etkinliğine evcil dostlarınızı getirmemenizi rica ederiz.
  • Etkinlik saatinde katılım sağlanamadığı takdirde giriş kabul edilmemektedir ve ücret iadesi yapılmamaktadır.
  • Salonlara yiyecek ve içecek ile girilmesi yasaktır.
Paylaş
WORKSHOP SAHİBİ
Fırat Sarsar

1981 yılında İzmir'de doğru. İlk, orta ve lise eğitimlerini tamamladıktan sonra 2004 senesinde İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirdi. 20 yılı aşkın süredir mobilya ve dekorasyon alınanda üretim ve projeler üreten aile şirketinde çeşitli görevlerde bulundu ve halen de bu mesleği sürdürmektedir. Felsefe ile derinlemesine ilgisi, kişisel cehaletinin farkındalığı ve Felsefe' yi bir YOL olarak edinimi 2012 senesinde başına gelen tarijik bir hadise sonucu filizlenmiştir. 2023 senesinde İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümünden mezun olmuş, tüm dünyada geçerliliği bulunan Pearson akrediteli P4C - Philosophy for Children & Communities - (Çocuklar ve Topluluklar için Felsefe) Eğitim Uzmanıdır. Hali hazırda İstanbul Üniversitesi Kültürel Miras & Turizm öğrencisi ve aynı zamanda da Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Pedagojik Formasyon eğitimine devam etmektedir. Yaklaşık 10 yılı aşkın süredir çeşitli kurum ve kuruluşlar bünyesinde Felsefe eğitim, etkinlik ve konferanslar düzenlemektedir. DAM'da Felsefe Atölye çalışmaları ile her yaştan ilgili ve meraklı katılımcıların; Düşünce tarihinin gelişim duraklarını günümüz koşul ve düşünce temellerinde işleyerek, zihinlerinde ilgi ve merak uyandırmayı amaçlamakta, Felsefe' nin günümüz insanın anlam arayışında bir YOL olabileceği katkısını paylaşmayı amaç edinmektedir.

DİĞER WORKSHOPLAR