DAM'DA FELSEFE 4 / Sanat Felsefesi bağlamında Pythagoras'ın Harmonisi

DAM'DA FELSEFE 4 / Sanat Felsefesi bağlamında Pythagoras'ın Harmonisi

ETKİNLİK BİTTİ
Workshop Hakkında

Her arayan bulamaz, bulanlar arayanlardır…

UrlaDAM çatısında altında dördüncüsünü 24 Şubat 2024 tarihinde gerçekleştireceğimiz DAM’da Felsefe etkinliğimizde önce kadim kardeşliğin kurucusu, inisiyatik öğretinin Yunan topraklarına inkişafını sağlayan, Ionia’lı Pyhtagoras’ ı, hayatını, gelenek ve usulleri uyarınca öğreti metotlarını edineceğiz. Kendisinin ve kurduğu okulun insanlığın zihinsel evriminin şafağında nasıl bir yaşam ve düşünce modeli hedeflediğini; ancak dönemim taassup ve boş inançları karşısında kardeşlik okulunun başına gelen trajedilere tanıklık ederken, kendisinden sonraki düşünürleri hangi bağlamda dolaylı ya da dolaysız olarak etkilediğinden bahis edeceğiz.

Etkinliğin ikinci kısmında ise kısaca sanat felsefesine, estetik kavramına ve duyularımız ile ediniyor olduğumuz beğeni yargısına atfen bir sanat eseri (!!!) eleştirisini tüm katılımcılar ile eylemleyecek; ardından, Pythagoras’ın harmonisini sanat felsefesinin duyum estetiği bağlamında deneyimleyeceğiz.

UrlaDAM çatısı altında tarihin karanlık mağaralarından, zincirlerimizden kurtulup hakikatin ışığını aramaya Pyhtagoras’ın Harmonisi ile devam ederken, ilerleyeceğimiz süreç içerisinde Felsefe tarihini ve bugünün dünyasını şekillendiren düşünceleri ve düşünürleri inceleyeceğiz. Kendi zihinlerimizin ve düşüncelerimizin nerede ve nasıl doğduklarını göreceğiz. Nerden geldiğimizi öğrenip nereye gideceğimize kendimiz karar vereceğiz elbette.

🗓 24 Şubat Cumartesi
🕗 20.00 
📌URLADAM Metin Erksan Salonu
Katılım ücreti: 200,00 TL
Öğrenci katılım ücreti: 100,00 TL (KAPIDAN ÖDEME)
Etkinlik öncesinde kapıdan ödeme yapılabilir.
Bilgi için: 0232 434 0 555 

  • Bilet ücret iadesi yapılamamaktadır.
  • Etkinliğine evcil dostlarınızı getirmemenizi rica ederiz.
  • Etkinlik saatinde katılım sağlanamadığı takdirde giriş kabul edilmemektedir ve ücret iadesi yapılmamaktadır.
Paylaş
WORKSHOP SAHİBİ
Fırat Sarsar

1981 yılında İzmir'de doğru. İlk, orta ve lise eğitimlerini tamamladıktan sonra 2004 senesinde İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirdi. 20 yılı aşkın süredir mobilya ve dekorasyon alınanda üretim ve projeler üreten aile şirketinde çeşitli görevlerde bulundu ve halen de bu mesleği sürdürmektedir. Felsefe ile derinlemesine ilgisi, kişisel cehaletinin farkındalığı ve Felsefe' yi bir YOL olarak edinimi 2012 senesinde başına gelen tarijik bir hadise sonucu filizlenmiştir. 2023 senesinde İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümünden mezun olmuş, tüm dünyada geçerliliği bulunan Pearson akrediteli P4C - Philosophy for Children & Communities - (Çocuklar ve Topluluklar için Felsefe) Eğitim Uzmanıdır. Hali hazırda İstanbul Üniversitesi Kültürel Miras & Turizm öğrencisi ve aynı zamanda da Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Pedagojik Formasyon eğitimine devam etmektedir. Yaklaşık 10 yılı aşkın süredir çeşitli kurum ve kuruluşlar bünyesinde Felsefe eğitim, etkinlik ve konferanslar düzenlemektedir. DAM'da Felsefe Atölye çalışmaları ile her yaştan ilgili ve meraklı katılımcıların; Düşünce tarihinin gelişim duraklarını günümüz koşul ve düşünce temellerinde işleyerek, zihinlerinde ilgi ve merak uyandırmayı amaçlamakta, Felsefe' nin günümüz insanın anlam arayışında bir YOL olabileceği katkısını paylaşmayı amaç edinmektedir.

DİĞER WORKSHOPLAR